Polycon

Materiál

Materiál POLYCON je kompozitní materiál na bázi betonu, jehož základní receptura obsahuje základní cementovou hmotu, jemné kamenivo, vodu, rozptýlená resistentní skelná vlákna a ostatní chemické  příměsi.

Díky této kombinaci je dosaženo mimořádných technických vlastností, jako jsou tvrdost, pevnost, dlouhá životnost, tvárnost, požární odolnost třídy A1. V této podobě, si materiál POLYCON zachovává svoje jedinečné fyzikální a chemické vlastnosti, které zaručují nejvyšší jakost prvků s ohledem na jejich estetické a funkční požadavky.

Sklovláknobeton POLYCON lze využít při návrhu a realizaci stavebních prvků nejen v exteriéru, ale také interiérovém designu. Díky širokým možnostem použití otiskových strukturních matric lze jednoduše docílit celého spektra různých pohledových povrchů nejen pro obkladové deskové materiály a panely, ale i pro tvarově složitější architektonické prvky, tvarové a prostorové dílce a designové solitéry.

U všech výrobků z materiálu POLYCON nejsou žádná rozměrová omezení, čímž zcela odpadá problematika prořezů a zbytkového materiálu, které neúměrným způsobem zatěžují ekonomiku staveb nad rámec běžně kalkulovaných nákladů.

Možnosti využití

Sklovláknobeton Polycon lze efektivně využít při návrhu a realizaci stavebních prvků nejen v exteriéru, ale také při interiérovém designu.

 

Více informací

Povrch a vzhled

Povrchová struktura materiálu může mít naprosto unikátní design nebo podobu jednoho ze stovek základních nabízených povrchů (otiskové matrice dřeva, kamenů, pískovaný povrch…).

Více informací

Barevnost

Prvky Polycon lze vyrobit v přírodním barevném provedení či probarvené pigmentem dle požadavků a přání klienta.

Více informací

Graphic ConreteTM

Technologie Graphic concrete™ je založena na inovaci interiérového architekta Samuliho Naamanky. Umožňuje aplikaci zpomalovače tuhnutí na povrch speciální membrány, na kterou se následně aplikuje materiál Polycon. Tato metoda poskytuje designérům novou škálu vysoce kvalitních tvarových prvků a desek Polycon.

Více informací

Ke stažení